Bristol: Policja aresztowała anarchistkę odpowiedzialną za sabotaż policyjnych radiowozów

Police car showing the damage caused by a homemade stinger deviceJak podają oficjalne brytyjskie media, policja w Bristolu w ramach tzw. “operacji Rhone” (wymierzonej w ruch anarchistyczny) aresztowała anarchistkę oskarżoną o sabotaż 3 policyjnych samochodów. Anarchistka miała w noc sylwestrową uszkodzić radiowozy zaparkowane przed komisariatem w dzielnicy Emersons Green, używając domowej roboty kolców przymocowanych do kawałków sklejki – tzw. “stingers”. Aresztowana, przyznała się do sabotażu samochodów i oczekuje na wyrok.

Police-car2“Operacja Rhone” ma na celu zdemaskowanie i rozbicie anarchistycznych partyzantów miejskich odpowiedzialnych za ponad setkę ataków w ciągu ostatnich 4 lat. Ich celem były głównie komisariaty policji, banki, oraz własność należąca do elity politycznej. Najgłośniejszymi atakami były spalenie nowo wybudowanej szkoły kadetów wojskowych i atak na fabrykę broni należącej do BAE Systems o których pisaliśmy tutaj. Policja do inwigilacji anarchistów próbowała używać policyjnych szpiegów, którzy starali przedostać się do struktur grup i organizacji anarchistycznych działąjących na terenie Bristolu. Władze próbowały również zastraszyć i skłócić lokalne środowiska anarchistyczne, a także zarekwirowały serwery lokalnych Indymediów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Będziemy szerzej informować o losach aresztowanej, z którą się solidaryzujemy i wspieramy w walce z systemem niesprawiedliwości.

ACAB

This entry was posted in ACAB, ANARCHIZM, WIĘŹNIOWIE and tagged , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Bristol: Policja aresztowała anarchistkę odpowiedzialną za sabotaż policyjnych radiowozów

  1. Pingback: Solidarni z aresztowaną Emmą Sheppard !! |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s