Londyn: Impreza spekulantów zakłócona

llW sobotę 13 czerwca deweloperzy z owianej złą sławą korporacji Lend Lease otworzyli prezentację dla bogatej klienteli na której przedstawiano projekty luksusowych mieszkań powstających w dzielnicy Elephant & Castle pod nazwą “Elephant Park”. Lend Lease jest najważniejszym graczem pośród spekulantów “współpracujących” ze skorumpowaną radą dzielnicy Southwark przy gentryfikacji południowego Londynu.

ll2Korporacja Land Lease jest odpowiedzialna za wyburznie osiedla Heygate Estate i budowę luksusowych apartamentowców na strzeżonych osiedlach wartych po kilka milionów funtów, jak równeż i budowę tak zwanych super – więzień o których pisaliśmy tutaj. Planują również wyburzenie lokalnego marketu, który od wielu lat jest tradycyjnym miejscem spotkań i handlu lokalnej społeczności latynoamerykańskiej i zastąpienie go “nowoczesnym” centrum handlowym.

ll3Na szczęście sobotnia prezentacja dla bogaczy nie przebiegła tak spokojnie jak przewidywali spekulanci. W połowie imprezy pojawiła się zamaskowana grupa, która wtargnęła do środka i zaczęła rozrzucać budowlane śmieci, konfeti z wypisanymi hasłami, oraz zablokowała wejście rozwijając transparent z hasłem “Ruiny Heygate wrócą was nawiedzać”. Przynieśli również ze sobą sound system którym skutecznie zagłuszali lamentujących spekulantów. Po pół godziny przyjechała policja, lecz w tym czasie protestujący byli już na zewnątrz budynku gdzie rozdawali ulotki przechodniom. Nikt nie został aresztowany.

Za: rabble.org.uk

This entry was posted in PROTESTY, WALKA KLAS and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s