Londyn: Protesty przeciwko rajdom służb imigracyjnych

van3W środę 22 lipca, jednostki służby imigracyjnej – rządowej agencji do walki z nielegalnymi imigrantami z ramienia Home Office – przeprowadziły akcje przeszukiwania domów w dzielnicy Shadwell. Jest to jedna z wielu akcji tego typu, gdzie duże oddziały w asyście policji dokonują brutalnych rajdów na dzielnice ze sporym odsetkiem mniejszości narodowych. Wzmożona ilość tego typu rajdów i agresywne zachowania jednostek rządowych spowodowały opór mieszkańców dzielnic, które są “odwiedzane” przez służby imigracyjne.

ukba-tsg-vans

Bolkady policyjnych furgonetek w dzienicy Walworth pod koniec czerwca

Pod koniec czerwca dokonano pięciu rajdów w dzielnicy Walworth w południowo – wschodnim Londynie. Za szóstym razem w ciągu tego samego tygodnia, kiedy dokonano rajdu na pobliskie targowisko, slużby imigracyjne aresztowały z pobliskiego sklepu mężczyznę, który prawdopodobnie nie miał ważnego pozwolenia na pracę. Kiedy aresztowanego zaciągnięto do furgonetki, mieszkańcy dzielnicy otoczyli i zablokowali odjazd samochodu. Opony szybko zostały uszkodzone, a w kierunku rządowych samochodów poleciały jajka i zgniłe warzywa. Home Office wezwał posiłki w postaci policji. Na miejsce przyjechało sześć policyjnych furgonetek wyładowanych jednostkami do tłumienia zamieszek, była także jednostka z psami i wezwano policyjny helikopter.

migrants-welcomeDo lokalnych mieszkańców dołączyli aktywiści lokatorscy z pobliskiej Aylesbury Estate, anarchiści i lokalna młodzież. Na ulicy pojawiły się barykady a w kierunku policyjnych kordonów poleciały butelki i kamienie. Policja eskortowała uszkodzony samochód służb immigracyjnych pod gradem przedmiotów lecących w ich stronę. Kilka policyjnych samochodów zostało uszkodzonych. Jeden funkcjonariusz został ranny. Ponad setka osób próbowała powstrzymać aresztowanie jednego imigranta. Policja wycofała się z dzielnicy, aresztując przy okazji jednego z protestujących.

van2W tę środę – miesiąc po wspomnianych wyżej wydarzeniach – do Shadwell przyjechały 3 furgonetki służb imigracyjnych plus jeden samochód cywilny. Kiedy przeszukiwano okolicę, wszystkie samochody Home Office zostały uszkodzone. We wszystkich samochodach pocięto opony, obrzucono zgniłymi jajkami frontowe szyby i porysowano lakier pojazdów. Kiedy służby wróciły do samochodów ze strachu przed reakcją mieszkańców wezwano policję. Okazało się że podczas rajdu towarzyszyły im media, które kręciły dokument o tym jak rząd twardą ręką walczy z nielegalnymi imigrantami. Lokalny mechanik odmówił sprzedaży nowych kół służbom imigracyjnym, a z pobliskiego bloku zaczęły lecieć w ich stronę jajka. Policja aresztowała dwie osoby podejrzane o sabotaż rządowych samochodów.

Powyższe sytuacje świadczą o tym, że mieszkańcy dzielnic solidarnie przeciwstawiają się rządowym rajdom na społeczności lokalne, gdzie radykalizacja działań obrazuje niechęć do państwowych metod kontroli i zastraszania mieszkańców Londynu. Czekamy na więcej tego typu informacji.

Za rabble.org.uk

Advertisements
This entry was posted in ACAB, PROTESTY and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s