Londyn: Solidarnie z anarchistycznymi więzniami na świecie

Pentonville1.0Podobnie jak w poprzednich latach, redakcja Frontline wzięła udział w “tygodniu solidarności z anarchistycznymi więzniami”, który przypadł od 23 do 30 sierpnia. Na całym świecie odbywały się różnorodne akty solidarności – od pisania listów i wysyłania paczek po bardziej bezpośrednie akcje. Również jak w zeszłym roku postanowiliśmy wysłać solidarnościowe pocztówki do anarchistycznych i antyfaszystowskich więzniarek i więzniów z całego świata. Te skromne słowa otuchy są niezmiernie dla osadzonych ważne, oraz stanowią sygnał, że na zewnątrz są ciągle ci, którzy pamietają o nich.

20150905_121043_resizedW dniu 29 sierpnia wzięliśmy również udział w akcji zorganizowanej przez Anarchist Black Cross London. W ten dzień udaliśmy się pod dwa więzienia w północnym Londynie: Pentonville i Holloway, by symbolicznie wyrazić solidarność z osadzonymi. Skrytykowano również budowę nowych “superwięzień” – jak i plany prywatyzacji więziennictwa na model amerykański. Więzienia w rękach naszych władców są idealnym narzędziem do represjonowania “nieposłusznego” społeczeństwa i w każdej chwili mogą zapełnić się tymi, którzy podważają legitymizację rządów. Nie mają one żadnej funkcji resocjalizacyjnej, a czesto wręcz odwrotnie działają na osadzonych, którzy opuszczając mury więzienia nie radzą sobie z rzeczywistością poza nimi. Na całym świecie przybywa anarchistów i antyfaszystów skazanywanych na coraz to większe wyroki. Wspomniano również niedawny proces – farsę jaki odbył się 25 sierpnia w Rosji, gdzie marionetkowy sąd skazał ukraińskiego reżysera i obrońcę praw człowieka Olega Seńcowa na 20 lat więzienia i anarchistę Aleksandra Kolczenko na 10 lat więzienia za domniemany “terroryzm”. Władza coraz częściej boi się tych co ją krytykują i aby zamknąć im usta zamyka ich w klatkach w nadziei, że uciszą tych co są na wolności. Tylko od nas zależy czy będą w błędzie.

20150829_143605_resizedPo solidarnościowych pikietach udaliśmy się pod mury więzienia Pentonville, gdzie 19 grudnia ubiegłego roku policja zamordowała 18 letniego kibica Arsenalu – Henry Hicksa, aby oddać cześć ofierze policyjnej przemocy. Henry, jak i inne dzieciaki z okolicznych bloków, był bardzo często prześladowany przez policję, pomimo tego że nigdy nie był o nic oskarżony. W feralny dzień Henry’ego zaczęli ścigać nieoznakowanym samochodem nieumundurowani mężczyzni. Kiedy Henry zaczął uciekać wjechał w niego ścigający go samochód, który jak się okazało był nieoznakowanym policyjnym radiowozem z 20150829_143637_resizedpolicjantami po cywilnemu. Henry zginął, lecz pamięć o nim została w postaci setek zdjęć, napisów i kwiatów, które zalegają pod murami więzienia. Rodzina i przyjaciele Henry’ego ciągle walczą o sprawiedliwość dla swojego syna i przyjaciela.

This entry was posted in ACAB, ANARCHIZM, PROTESTY, WIĘŹNIOWIE and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s