Londyn: Stawiamy opór katotalibanowi

ldnWieści o planowanym zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego pod wpływem fundamentalistycznych środowisk katolickich szybko rozeszły się po świecie. Oburzenie wobec nowych pomysłów polskich katotalibów dotarło też i na Wyspy. Dla nieznających tematu – Polska obecnie stara się wkroczyć z nowym prawem do czołówki takich postępowych państw jak Iran pod rządami Ajatollahów, lub Salwador, gdzie obowiązuje całkowity zakaz aborcji bez względu na okoliczności. Nie ma znaczenia czy ciąża pochodzi z gwałtu, czy urodzenie zagraża życiu matki, czy też po narodzinach będzie konać w agonii przez długie godziny- rodzimi obrońcy katolickiej moralności mówią, że kobiety mają rodzić i tyle.

ldn3W Londynie 9 marca środowiska feministyczne, m.in. te związane z Partią Razem zorganizowały pikietę pod polską ambasadą. Co prawda ekipa Dywizjonu 161 nie należy do wielkich fanów jakichkolwiek partii, nawet tych lewackich, ale w takiej sytuacji nie mogło nas tam zabraknąć. Kilkunastoosobowa grupa osób związanych mniej lub bardziej z Dywizjonem pojawiła się więc pod ambasadą. Na samym początku przywitani zostaliśmy nerwową reakcja policjantów, którzy wzięli nas za kontrdemonstrantów. Trudno powiedzieć czy były to czarne ubrania czy podejrzane twarze naszej ekipy, które wzbudziły niepokój angielskich policjantów. Jak na zawołanie pojawiło się też kilka radiowozów. Po krótkiej rozmowie z psiarnią dotarło do nich, że pojawiliśmy się tam, aby wesprzeć demonstrację. Sam protest zgromadził dobre kilkaset osób, było dużo banerów i plakatów po polsku i angielsku, na drzwiach ambasady zostawiono też dziesiątki wieszaków na ubrania symbolizujących nielegalnie dokonywane aborcje. Towarzystwo było głównie polskojęzyczne, ale było też wsparcie od innych organizacji kobiecych etc. Z naszej strony były flagi Dywizjonu oraz inne antyfaszystowskie i anarchistyczne.

Co interesujące, rzeczywiście doszło do kontrdemonstracji. W pobliżu ambasady pojawił

ldn2

Żołnierzyk Wyklęty 🙂

się jeden osobnik, który jak na prawilnego polskiego patriotę przystało, zamiast budować dobro ojczyzny na miejscu, woli pracować za granicą. Samotnie, niczym żołnierz wyklęty walczący z wszechobecnym komunizmem przywdział na rękę biało – czerwoną opaskę i odważnie stanął do walki z lewackimi hordami. Było tak w zasadzie do momentu, kiedy kilka osób z ubranej na czarno ekipy poszło zapiąć swoje rowery i udało się w jego kierunku. Założył wtedy na głowę kaptur i wycofał się na z góry upatrzone pozycje (za policjantów). Nasz bohater jak widać musi jeszcze trochę potrenować opanowanie i stalowe nerwy, ale wszystko jeszcze przed nim. Z takim duchem walki wróżymy mu świetlaną karierę w szeregach Narodowcy RP. Swoją drogą to właśnie w tej organizacji wylądował nasz inny ulubieniec, Kwachu „Będą Race”, który przeniósł się w okolice Cambridge i tam zajmuje się dalszym szerzeniem wirusowej choroby mózgu zwanej nacjonalizmem.

ldn4Ciekawe było też podbicie do ekipy KOD-owca, który myślał, że pojawiliśmy się tam ze względu na możliwość obecności nazioli i był bardzo zaskoczony kiedy wyjaśniono mu, że ekipa stawiła się, bo popiera temat protestu całym sercem. Kolejna osoba wyedukowana :). Cała akcja bardzo na plus, cieszyła doskonała frekwencja i to, jaki jest poziom gniewu wobec poczynań religijnych fundamentalistów w Polsce. Miejmy nadzieję, że jest to tylko początek, bo problem jest coraz większy i na pewno szybko nie zniknie.

Walka z faszyzmem zaczyna się od walki z patriarchatem!

#odzyskacwybor

#reclaimchoice

This entry was posted in PROTESTY, Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s