Solidarni z Patrykiem Cichoniem!!!

Patryk1Na początku maja 2016 roku nasz towarzysz Patryk Cichoń z Polski został aresztowany przez brytyjską policję na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Patryk był dobrze znanym bojownikiem wśród neonazistowskiego ścierwa w swoim mieście z powodu bezkompromisowej wobec nich postawy w przeszłości.

IMG-20171209-WA0006Nazistom udało się przekonać kilkoro swoich przyjaciół, aby zeznawali przeciwko Patrykowi i jego koledze za rzekomą napaść i rabunek. Jak się później okazało jego przyjaciel miał dobre alibi i odpadły mu zarzuty (pomimo rzekomego rozpoznania przez „ofiary” i ich przyjaciół), więc Patryk został jedyną skazaną osobą. Cały proces był totalną parodią, a Patryk jako przedstawiciel biednej, młodej klasy pracującej nie był w stanie zapewnić sobie dobrej obrony. Spędził 2 miesiące w areszcie. W 2004 roku został skazany w Polsce na 3 lata więzienia. To jasne, że cała sprawa miała podłoże polityczne i jeden cel, jakim było pozbycie się rdzenia antyfaszystowskiego oporu w rodzinnym mieście Patryka. Zamiast spędzić czas w więzieniu zdecydował się na ucieczkę za granicę i przybył do Wielkiej Brytanii.

W 2005 roku rozpoczął tam nowe życie wciąż będąc zaangażowanym w działalność antyfaszystowską. Był organizatorem koncertów w Londynie, w tym United and Strong Fest na którym można było zobaczyć wiele wspaniałych antyfaszystowskich zespołów z całej Europy i wspierał finansowo antyfaszystowskie inicjatywy. Był również redaktorem zina Skinhead Revolt , który był pierwszą publikacją lewicowych skinheadów w języku polskim.

Patryk przegrał sprawę o ekstradycję i został deportowany do Polski, aby odsiedzieć swój patryk4wyrok. Zostawił 10-letniego syna pod opieką swojego młodszego brata D., który został jego prawnym opiekunem. D. ma już dwójkę małych dzieci i jest jedynym żywicielem rodziny, chcemy więc go wesprzeć finansowo w tej sytuacji. Chcemy, żeby Patryk miał pewność, że jego syn ma wystarczającą ilość pieniędzy na opłacenie posiłków w szkole, na ubrania itp. i że jego młodszy brat nie wpadnie w biedę z powodu opieki nad jego synem.

Naszym celem jest zbiórka, abyśmy mogli robić miesięczne wypłaty dla syna Patryka w czasie jego odsiadki, jak również wspieranie Patryka w więzieniu. Patryk zawsze był dla innych, kiedy ktoś potrzebował pomocy i wsparcia, sprawmy żeby wiedział, że nie został teraz sam.

Po pierwszych miesiącach w polskich więzieniach Patryk czuje się już lepiej. Został przeniesiony do 3 osobowej celi i mówi, że pozostałe dwie osoby są w porządku. Wkrótce zaczyna pracę, co pozwoli mu na zabicie czasu i będzie pozytywnie liczyć się w przypadku wniosku o przedterminowe zwolnienie. Przysługują mu tylko 2 wizyty w miesiącu i jedna, 5 minutowa rozmowa telefoniczna w tygodniu. Nie ma ograniczenia w ilości listów, jakie może dostawać. Załatwia właśnie sobie mały odtwarzacz DVD z ekranem, więc prosi ludzi o wysyłanie filmów DVD oraz muzyki nagranej na płyty DVD. Towarzysze w Polsce załatwiają wpłatę pieniędzy dla Patryka, aby mógł robić zakupy w więziennej kantynie, załatwiane są też książki i pisma o które prosił.

Patryk bardzo cieszy się z otrzymywanej korespondencji, więc piszcie do niego na adres:

Patryk Cichoń, “Syn Józefa”

Zakład Karny, ul. Załęska 76

35-322 RZESZÓW, Poland

(jeśli piszecie z Polski, nie zapominajcie załączyć koperty zwrotnej ze znaczkiem).

Nadal zbierane są też pieniądze dla jego syna pozostającego pod opieką młodszego brata w UK.
Możecie wpłacać kasę na konto paypal thebottledwasp@riseup.net (wybierajcie opcję „rodzina i przyjaciele” i napiszcie w notce „For Patryk”) albo na konto bankowe:

The Bottled Wasp
Co-operative Bank
Sort code: 08-92-99
Acc. No.: 65601648
BIC: CPBKGB22
IBAN: GB 35 CPBK 08929965601648

Puszki do których można wrzucać pieniądze dla Patryka znajdziecie w Londynie:

Księgarnia anarchistyczna “FREEDOM”

84b Whitechapel High St,

London E1 7QX,

https://freedompress.org.uk/

 

 

napisz-do-wieznia

This entry was posted in ACAB, ANTYFASZYZM, WIĘŹNIOWIE and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s