Wielka Brytania: Podwyżki i bonusy dla parlamentarzystów

CameronO tym, że bezczelność polityków nie zna granic przekonujemy się codziennie. W brytyjskiej polityce pełno jest hipokryzji i zakłamania, lecz ostatnie posunięcia konserwatystów – partii sponsorowanej przez bogaczy i bogaczom służącej – to już szczyt hipokryzji. 10 % wzrost wynagrodzeń dla polityków zasiadających w parlamencie to oczywiste splunięcie w kierunku społeczeństwa zmagającego się ze wzrastającym bezrobociem, cięciami socjalnymi i polityką “zaciskania pasa”. David Cameron – jeden z inicjatorów podwyżki, jest na tyle bezczelny by wmawiać społeczeństwu, że tak wielka podwyżka jest jak najbardziej uzasadniona ciężką pracą parlamentarzystów. Powinnismy się przyzwyczaić, że bogaczom zawsze jest mało i lekką ręką przywłaszczają sobie pieniądze zrabowane podatnikom.

W 2013 Cameron oświadczył publicznie że jakiekolwiek podywyżki dla parlamentarzystów są nie do zaakceptowania. Po wyborach oczywiście się to nie liczy. Żeby tego było mało, każdy parlamentarzysta dostanie 50000 funtów odprawy (retirement bonus). Korporacyjny sponsoring oraz obiadki z deweloperami i bankierami nie wystarczają konserwatystom znanym powszechnie jako “Partia Bogaczy” i ciągle próbują na ile pozwoli im społeczeństwo. Podwyżki wywołały ogromny sprzeciw brytyjskich obywateli – ponad pół miliona osób w ciągu tygodnia podpisało petycję sprzeciwiającą się podwyżkom dla polityków. Arogancja i bezczelność tych pasożytów nie zna granic, a jedyną barierą która może się jej przeciwstawić jest społeczny opór. Petycje niestety nie wystarczą.

This entry was posted in WALKA KLAS and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Wielka Brytania: Podwyżki i bonusy dla parlamentarzystów

  1. Cybuch says:

    Ale bezrobocie w UK spada…

    • frontlinews says:

      Za miliony funtów z kieszeni brytyjskiego podatnika podarowane przez rząd konserwatystów, korporacje mogą sobie pozwolić na ekstra siłę roboczą na umowach śmieciowych i minimalnej krajowej. Może zaczniemy im jeszcze buty całować za te dobrodziejstwa?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s